Порядок прийому і відрахування дітей в ЗДО

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти у групи загального розвитку здійснюється директором на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, з прикладанням наступних документів:

- медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що

дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;

- карти щеплень, яка містить інформацію про проведення вакцинації

чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб;

- копії свідоцтва про народження дитини;

- документу для встановлення пільги батьківської плати за харчування дитини (за потреби);

- висновок комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку від Інклюзивно-ресурсного центру Броварської міської ради Броварського району Київської області;

- направлення Управління освіти і науки Броварської міської ради Броварського району Київської області.

Заклад дошкільної освіти веде в установленому порядку облік дітей, які в ньому виховуються.

Першочергово до закладу дошкільної освіти зараховуються діти, які:

- проживають на території обслуговування закладу дошкільної освіти;

- є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти;

- є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

- належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями при наявності вільних місць;

- належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

- перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до закладу один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до закладу на загальних підставах.

Під час прийому дітей до закладу дошкільної освіти директор зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють, із Статутом закладу, іншими документами, що регламентують діяльність даного закладу.

За дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, перебування у лікувальній установі, санаторії, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період - 75 днів (не залежно від періоду відпустки). Також під час воєнного стану.

Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може бути здійснене на підставі:

- медичного висновку про стан здоров’я дитини, який унеможливлює її подальше перебування у закладі дошкільної освіти цього типу;

- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- у разі несплати без поважних причин батьками (або особами, які їх замінюють) плати за харчування протягом двох місяців;

- коли дитина не відвідує заклад без поважних причин більше двох місяців.

Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.

Забороняється безпідставне відрахування дитини із закладу дошкільної освіти.

Батьки, або особи, які їх замінюють, мають право приводити та забирати дітей із закладу дошкільної освіти у межах графіку роботи закладу, заздалегідь попередивши про це вихователя. Про термін і причину невідвідування вихованцями закладу дошкільної освіти батьки, або особи, які їх замінюють, мають завчасно повідомляти адміністрацію закладу.

Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень поточного року).

Діти, які перебувають у закладі дошкільної освіти за короткотривалим режимом зараховуються до основного складу.

ПОРЯДОК ВІДВІДУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

  • Режим роботи дитячого садка з понеділка по п’ятницю з 7.30 до 18.00 год.
  • Режим роботи чергової групи з 7.00 до 7.30, з 18.00 до 19.00 год за заявами батьків.
  • Вихідні дні: субота, неділя.
  • Допуск дитини в дитячий садок після її хвороби здійснюється при наданні довідки від лікаря. Оплата за харчування дитини в дошкільному закладі проводиться за фактичним перебуванням дитини до 20 числа кожного місяця. Ксерокопію оплаченої квитанції слід повернути вихователям групи.
  • Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до молодших груп, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати його рухи.
  • Оздоровлення проходить з 01.06. по 31.08. В цей час дитина може не відвідувати дитячий садок за попередньо поданою батьками заявою.
  • За дитиною зберігається місце у дитячому садку у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній період.
  • Відрахування дітей із дитячого садка може здійснюватися за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють, на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість перебування в дошкільному закладі цього типу; у разі несплати без поважних причин батьками плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.
  • Неповнолітні (діти до 16 років) та особи у нетверезому стані не мають права забирати дітей.

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

  • Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь.
  • Хворі діти в дошкільну установу не приймаються. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.
  • Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома.
  • Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, для гребінця, спортивної форми.
  • Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки, телефони та інші предмети.
  • Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки. Адміністрація закладу дошкільної освіти, педагогічний та технічний персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти.
  • Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні повідомити про це персонал.
  • Завчасно повідомити вихователя про вихід дитини в садочок після її відсутності (за добу).
  • Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.
  • Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.
  • Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників закладу дошкільної освіти, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.
  • Пропозиції, зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователям або директору.
  • Виконувати правила внутрішнього розпорядку.

ХАРЧУВАННЯ

1. В ЗДО «Оленка» встановлено плату для батьків за перебування дітей у закладі дошкільної освіти у ясельній та садовій групах у розмірі 60 відсотків від вартості харчування на день, відповідно до встановлених норм.

2. Зменшено на 50 відсотків розмір плати для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей віком до 18 років.

3. Звільнено від оплати за харчування батьків або осіб, які їх замінюють, дітей наступних категорій:

  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім'ях;
  • дітей з інвалідністю, дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку
  • дітей працівників органів Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України, які загинули під час виконання службових обов’язків;
  • дітей, батьки яких брали та беруть участь в Антитерористичній операції та Операції об'єднаних сил, загинули чи стали особами з інвалідністю під час проведення Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил; дітей, батькам яких надано статус бійця-добровольця Антитерористичної операції у м. Бровари;
  • дітей, батьки яких є Героями Небесної Сотні, постраждалими учасниками Революції гідності;
  • дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, що мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
  • дітей з сім’ї, сукупний дохід яких на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), установленого Законом «Про Державний бюджет України на 2020 рік» для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти батьків дітей та осіб, які їх замінюють із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

4. Організовано харчування дітей, враховуючи виконання натуральних норм згідно найменувань продуктів, визначених нормативними документами по організації харчування дітей дошкільного віку, здійснюється контроль за калорійністю харчування.

5. Забезпечується виконання вікових норм харчування в межах кошторисних призначень на харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти м. Бровари.

6. Розроблено комплексні плани дій щодо забезпечення належних санітарно-гігієнічних вимог організації харчування дітей.

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ

  • Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я.
  • У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров'ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом.
  • Відвідувати загальні та групові батьківські збори, заняття та інші навчально-виховні заходи.
  • Брати участь в організації життєдіяльності закладу дошкільної освіти за всіма напрямками виховання та навчання дитини.
  • Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє батьків від обов’язку виховувати, розвивати й навчати її в родинному колі. Нести відповідальність за розвиток, виховання і навчання дітей, збереження їхнього здоров’я, людської гідності.

ПРАВА БАТЬКІВ

  • Приймати участь у роботі батьківського комітету.
  • Приймати участь у суботниках.
  • Надавати допомогу на реалізацію статутних завдань, для зміцнення матеріально-технічної бази дитячого садка.
  • Брати активну участь в святах, розвагах, виставках.
Кiлькiсть переглядiв: 269

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.