Повернутися до звичайного режиму

Інструкція з охорони праці

для працівників закладу освіти «Оленка» в період карантину

Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності освітнього процесу в закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, «Правил дорожнього руху України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974.

1. Загальні положення

Карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6квітня 2000 року №1645-ІІІ).

Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби.

Основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

Інструкція поширюється на всіх учасників освітнього процесу.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності .

2.1. Перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, потрібно чітко виконувати правила дорожнього руху. Пересуваючись міським транспортом користуватись маскою (яка закриває рот та ніс) та гумовими рукавичками.

2.2. Перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, чітко виконувати правила пожежної безпеки.

2.3. Перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо. Користування деззасобами повинно відбуватись згідно інструкцій.
2.4. Надзвичайно важливо під час карантину виконувати правила з запобігання захворювань на грип, інфекційні та кишкові захворювання тощо: при нездужанні не виходити з дому, щоб не заразити інших людей, викликати лікаря; хворому виділити окреме ліжко, посуд, білизну; приміщення постійно провітрювати; у разі контакту із хворим одягати марлеву маску; хворому слід дотримуватися постільного режиму; перед їжею мити руки з милом; не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем; якщо ви погано почуваєтеся, а поряд нікого немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище.

Вимоги охорони праці перед початком роботи

Перед початком зміни обов’язково провести температурний скри нінг усім працівникам закладу та обробку рук спиртовмісним антисептиком.

Одягти змінний одяг і взуття (верхній одяг зберігати в окремій закритій шафі, яка використовується тільки для верхнього одягу).

Одягти засоби індивідуального захисту (рекомендації щодо використання та утилізації засобів індивідуального захисту додаються).

Працівникам харчоблоку рекомендується використовувати засоби захисту обличчя.

Вимоги охорони праці під час роботи

Регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше, ніж кожні дві години, а також після відвідування туалету, обслуговування та прибирання. Витирати руки паперовим рушником. Особливу увагу приділяти нігтям, там накопичується найбільше бруду.

Обов’язково дотримуватися графіку зміни масок. Змінювати їх кожні 4 години.

У разі частого користування антисептиком, застосовувати крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри, через які можливе інфікування вірусами.

Проводити дезінфекцію поверхонь не рідше ніж через кожні дві години та відразу після закінчення занять.

Проводити вологе прибирання приміщень (з використанням миючих засобів) протягом дня.

Провітрювати приміщення протягом не менше ніж 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання протягом дня.

Проводити кварцування приміщень відповідно до затвердженого графіка (перед кварцуванням необхідно провести вологе прибирання поверхонь, після кварцування – провітрювання приміщення).

Слід обмежити спілкування з колегами, робочі місця яких знаходяться

Обов’язково зберігати соціальну дистанцію 1- 1,5м.

Необхідно використовувати дезінфекційні засоби, які дозволені в Україні, та чітко дотримуватися інструкції щодо їх застосування.

Для обеззараження поверхонь меблів, обладнання необхідно обирати такі засоби, які забезпечували б якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, не мали неприємного запаху, не псували майно.

Вимоги охорони праці після закінчення роботи

Провести дезінфекцію поверхонь.

Провести вологе прибирання приміщень (з використанням дезінфекційних засобів).

Утилізувати використані ЗІЗ.

Кiлькiсть переглядiв: 454

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.